Access Denied Cleaning and Sanitization Protocols for COVID-19 Prevention - E-Cleaning Company

E-Cleaning Company

E-Cleaning Company

Cleaning and Sanitization Protocols for COVID-19

מדריך זה מבקש להאיר את הקורא בחשיבות השמירה על רמות גבוהות של ניקיון ותברואה כדי למנוע את התפשטות נגיף ה-COVID-19. הוא מספק מידע מקיף על הליכי הניקוי המומלצים, האמצעים הסניטריים הדרושים, והבחירה והשימוש המתאימים בחומרי ניקוי וציוד מגן אישי. המדריך מדגיש את התפקיד הקריטי של כל אדם במניעת התפשטות הנגיף.

הבנת COVID-19: מה הופך אותו לכל כך מדבק?

COVID-19, המכונה גם וירוס הקורונה החדש, התפשט במהירות ברחבי העולם, וגרם למגיפה עולמית. כדי להילחם ביעילות בנגיף זה, חיוני להבין מדוע הוא כל כך מדבק.

 • 1. אופן העברה:
  COVID-19 מתפשט בעיקר דרך טיפות נשימה כאשר אדם נגוע משתעל, מתעטש או מדבר. טיפות אלו יכולות לעבור באוויר ולנחות על משטחים או להישאף על ידי אנשים סמוכים. בנוסף, ניתן להידבק בנגיף על ידי נגיעה במשטחים או בחפצים המזוהמים בנגיף ולאחר מכן נגיעה בפנים, במיוחד בפה, באף או בעיניים.
 • 2. העברה אסימפטומטית:
  אחד ההיבטים המדאיגים ביותר של COVID-19 הוא שאנשים שנדבקו יכולים להעביר את הנגיף גם אם הם לא מראים תסמינים כלשהם. המשמעות היא שאנשים בריאים לכאורה יכולים להפיץ את הנגיף לאחרים ללא ידיעתו. ההערכה היא שאחוז ניכר ממקרי ה-COVID-19 מועברים על ידי אנשים ללא תסמינים.
 • 3. נשירה ויראלית:
  נמצא כי ל-COVID-19 יש עומס ויראלי גבוה בהפרשות דרכי הנשימה, במיוחד בשלבים המוקדמים של ההדבקה. המשמעות היא שאנשים שנדבקו בנגיף יכולים להשיל כמות גדולה של הנגיף, מה שהופך אותם למדבקים מאוד, עוד לפני הופעת התסמינים. הנגיף יכול להיות קיים בטיפות נשימתיות וכן ברוק ובנוזלי גוף אחרים.

מבט מיקרוסקופי של נגיף ה-COVID-19 כדי להדגיש את המבנה שלו וכיצד הוא מתפשט.
מבט מיקרוסקופי של נגיף ה-COVID-19 כדי להדגיש את המבנה שלו וכיצד הוא מתפשט.

האם נוכל לנצח במאבק נגד COVID-19 עם תברואה נאותה?

תברואה תקינה משחקת תפקיד חיוני במאבק שלנו נגד COVID-19. על ידי הטמעת פרוטוקולי ניקיון וחיטוי קפדניים, נוכל להפחית באופן משמעותי את הסיכון להעברה וליצור סביבה בטוחה יותר עבור עצמנו ולאחרים. למרות שזה אולי נראה כמו אמצעי פשוט, אין לזלזל בהשפעה של תברואה נאותה.

בראש ובראשונה, ניקוי וחיטוי קבועים של משטחים בהם נוגעים לעתים קרובות יכולים לסייע בהעלמת כל עקבות של הנגיף שעלולים להימצא. זה כולל ידיות דלתות, מתגי תאורה, משטחים ואזורים אחרים בעלי מגע גבוה. על ידי חיטוי עקבי של משטחים אלה, נוכל לשבור את שרשרת ההעברה ולמנוע את התפשטות הנגיף.

בנוסף לניקוי פני השטח, תברואה נאותה משתרעת גם על נוהלי היגיינה אישית. שטיפת ידיים רגילה עם מים וסבון למשך 20 שניות לפחות חיונית להסרת וירוסים פוטנציאליים מהידיים שלנו. ניתן להשתמש בחומרי חיטוי ידיים עם תכולת אלכוהול לפחות של 60% גם כאשר מים וסבון אינם זמינים. על ידי שמירה על היגיינת ידיים, אנו יכולים להפחית את הסיכון להדביק את עצמנו או אחרים באמצעות מגע.

יתר על כן, תברואה נאותה כרוכה גם בשימוש וסילוק נכון של ציוד מגן אישי (PPE). יש להשתמש במסכות, כפפות וציוד הגנה אחר בהתאם להנחיות ולהיפטר כראוי כדי למנוע זיהום צולב. על ידי שימוש נכון ב-PPE, אנו יכולים להגן על עצמנו ועל אחרים מפני חשיפה אפשרית לנגיף.

"הניקיון הוא לצד יראת השם." – תפקידה של היגיינה אישית במניעת COVID-19

היגיינה אישית משחקת תפקיד מכריע במניעת התפשטות COVID-19. על ידי הקפדה על נוהלי היגיינה נאותים, נוכל למזער את הסיכון להידבקות ולהעברה של הנגיף. תחת מטריה זו, ישנם שלושה היבטים מרכזיים שיש לקחת בחשבון:
היגיינת ידיים, היגיינת דרכי הנשימה וניקיון הגוף.

 • 1. היגיינת ידיים:
  אחת הדרכים היעילות ביותר למנוע את התפשטות הנגיף היא על ידי תרגול שטיפת ידיים קבועה. מומלץ לשטוף ידיים במים וסבון למשך 20 שניות לפחות, במיוחד לאחר מגע עם משטחים או פריטים בעלי מגע גבוה. ניתן להשתמש בחומר חיטוי ידיים עם תכולת אלכוהול של לפחות 60% כאשר מים וסבון אינם זמינים. על ידי שטיפת ידיים לעתים קרובות, נוכל להסיר וירוסים פוטנציאליים שעלולים להופיע ולהפחית את הסיכון להעברה.
 • 2. היגיינת מערכת הנשימה:
  היגיינת נשימה נכונה חיונית במניעת התפשטות ה-COVID-19. זה כולל כיסוי הפה והאף שלנו עם טישו או את החלק הפנימי של המרפק שלנו בעת שיעול או התעטשות. חיוני להשליך כראוי רקמות משומשות ולשטוף ידיים מיד לאחר מכן. על ידי שמירה על היגיינת נשימה טובה, נוכל למנוע מטיפות נשימה, שעלולות להכיל את הנגיף, להתפשט לאחרים.
 • 3. ניקיון הגוף:
  שמירה על ניקיון כללי של גופנו חשובה גם במניעת התפשטות COVID-19. רחצה או מקלחת קבועים עוזרים להסיר את כל הווירוסים הפוטנציאליים שעלולים להימצא על העור שלנו. גם ניקוי וחיטוי חפצים אישיים, כמו מגבות ובגדים, תורמים לשמירה על היגיינה אישית. על ידי שמירה על ניקיון גופנו, אנו יכולים להפחית את הסיכון לשאת ולהעביר את הנגיף.

אינפוגרפיקה המציגה את השלבים הנכונים של שטיפת ידיים כפי שהומלץ על ידי רשויות הבריאות.
אינפוגרפיקה המציגה את השלבים הנכונים של שטיפת ידיים כפי שהומלץ על ידי רשויות הבריאות.

בחירת חומרי הניקוי הנכונים וציוד המגן האישי: האם זה משנה?

כשמדובר במניעת התפשטות COVID-19, בחירת חומרי הניקוי הנכונים וציוד המגן האישי (PPE) היא בעלת חשיבות עליונה. על ידי שימוש בחומרי ניקוי מתאימים ולבישת PPE נאותים, נוכל לחסל את הנגיף ביעילות ולהגן על עצמנו ועל אחרים. להלן שלושה שיקולים מרכזיים שכדאי לזכור:

 • 1. חומרי ניקוי יעילים:
  לא כל חומרי הניקוי יעילים באותה מידה נגד COVID-19. חיוני לבחור מוצרים שהוכחו ספציפית כממיתים את הנגיף. חפש חומרי ניקוי המסומנים כיעילים נגד וירוסים עטופים, שכן זה כולל וירוסים. חומרי חיטוי נפוצים כגון אקונומיקה, מי חמצן ותמיסות מבוססות אלכוהול ידועים כיעילים נגד הנגיף. עקוב אחר ההוראות על תווית המוצר לשימוש נכון וזמן מגע. ניקוי וחיטוי רגילים של משטחים בהם נוגעים לעתים קרובות, כגון ידיות דלתות, מתגי תאורה ומשטחים, חיוניים בהפחתת הסיכון לשידור.
 • 2. ציוד מגן אישי (PPE):
  PPE ממלא תפקיד חיוני בהגנה על אנשים שנמצאים במגע הדוק עם חולי COVID-19 או עובדים בסביבות בסיכון גבוה. השימוש ב-PPE, כגון מסכות, כפפות, משקפי מגן ומגני פנים, יכול להפחית משמעותית את הסיכון לחשיפה לנגיף. חשוב לבחור את סוג ההגנה המתאים בהתאם לרמת הסיכון ולמשימה העומדת על הפרק. מכונות הנשמה N95 מומלצות לאנשי מקצוע בתחום הבריאות המעורבים ישירות בטיפול בחולי COVID-19, בעוד שמסכות כירורגיות מספקות הגנה נאותה לציבור הרחב. יש ללבוש כפפות בעת טיפול במשטחים או חומרים שעלולים להיות מזוהמים. יש להקפיד על טכניקות לבוש והורדה נכונות כדי להבטיח שימוש יעיל ב-PPE.
 • 3. שיקולים סביבתיים:
  בבחירת חומרי ניקוי חשוב לקחת בחשבון גם את השפעתם על הסביבה. חפש מוצרים ידידותיים לסביבה ומתכלים במידת האפשר. הימנע משימוש בכמויות מוגזמות של חומרי ניקוי, שכן הדבר עלול להוביל לפסולת מיותרת ולפגיעה אפשרית בסביבה. בנוסף, סילוק נאות של PPE משומש חיוני כדי למנוע התפשטות נוספת של הנגיף. השלך מסכות משומשות, כפפות וציוד הגנה אחר בפחים או שקיות ייעודיים כדי למזער את הסיכון לזיהום.

פרוטוקולי ניקוי וחיטוי COVID-19:

נוהל תדירות עלות משוערת (ILS) תיאור
ניקוי פני השטח יום יומי 40 נגב משטחים עם חומר חיטוי או מים וסבון
שטיפת ידיים באופן קבוע 0 שטפו ידיים במים וסבון למשך 20 שניות לפחות
ניקוי יבש שבועי 200 ניקוי יבש של כל הבדים והמצעים
אוורור יום יומי 0 פתח חלונות או השתמש במאווררים כדי להגביר את זרימת האוויר

לסיכום, המאבק נגד COVID-19 הוא אחריות קולקטיבית שמתחילה בניקיון ותברואה אישיים. על ידי הקפדה על פרוטוקולי הניקוי והחיטוי המפורטים, נוכל לצמצם משמעותית את התפשטות הנגיף ולהגן על עצמנו ועל אחרים. זכרו, מניעה תמיד עדיפה על ריפוי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *